Obnoviteľné zdroje elektrickej energie
Výroba a využívanie energie sú v súčasnosti zodpovedné za 75 % emisií skleníkových plynov v EÚ. Prechod na čistú energiu je nevyhnutným predpokladom na dosiahnutie klimatickej neutrality do roku 2050 a významnou príležitosťou pre hospodársky rast.
Podpora prechodu na dekarbonizované hospodárstvo
EÚ je odhodlaná výrazne znížiť svoje emisie skleníkových plynov, aby sa do roku 2050 stala klimaticky neutrálnou. Európska rada v decembri 2020 schválila cieľ znížiť do roku 2030 čisté emisie EÚ aspoň o 55 % v porovnaní s úrovňami z roku 1990, čo je nevyhnutný medzistupeň na dosiahnutie cieľa stanoveného na rok 2050.
EÚ zaviedla prostredníctvom smernice o energetickej efektívnosti opatrenia na zlepšenie úspor energie vďaka efektívnejšiemu využívaniu dodávok energie.
Zámerom smernice o obnoviteľných zdrojoch energie je zvýšiť podiel energie z obnoviteľných zdrojov v hospodárstve EÚ. Súčasný cieľ, ktorý sa v smernici stanovuje na rok 2030, je 32 %. Cieľom revidovaného návrhu Komisie je dosiahnuť do roku 2030 na trhu EÚ s energiou aspoň 40 % podiel energie z obnoviteľných zdrojov.
Urobte krok smerom k udržateľnej budúcnosti vašej organizácie už teraz.
Staňte sa energeticky nezávislejšími, udržateľnejšími a dosahujte zisk.
Fotovoltaika je technický odbor, ktorý sa zaoberá procesom priamej premeny svetla na elektrickú energiu. Názov je odvodený od slova foto (svetlo) a volt (jednotka elektrického napätia). Proces premeny prebieha vo fotovoltaickom článku.
Fotovoltaika
- Vyrobí vám vlastnú elektrinu zo slnka
- Šetríte prírodu, lebo slnko je obnoviteľný zdroj energie
- Má rýchlu návratnosť
- Fotovoltaické panely vám vydržia 30 - 40 rokov